Balıkesir Hdi Sigorta

Talanx AG., 1903 yılında Almanya'da ' HDI Haftpflichtverband Der Deutschen lndustrie V.a.G.' isimli Alman Kooperatif Sigorta Birliği tarafından kurulmuş bir sigorta grubudur. HDI International Holding AG ise Talanx'ın bir kuruluşudur. 
 
Ana faaliyet konusu Sigortacılık ve Finansal Hizmetler olan Talanx AG, 2005 yılı sonu itibariyle Almanya'da Allianz Group ve Munich Re'den sonra üçüncü büyük sigorta grubudur. 
 
Grubun merkezi Almanya'nın Hannover kentinde bulunmakta ve yaklaşık 150 ülkede faaliyet göstermektedir. Dünyada çalıştırdığı personel sayısı 9800'ü bulmaktadır. Talanx, uluslararası bir grup olup, içinde bir çok markayı barındırmaktadır. 
 
Talanx'ın sahip olduğu şirketlerden Aspecta, brokerler vasıtasıyla sigorta ürünleri pazarlamaktadır. CiV Versicherungen, PB Versicherungen ile Neue Leben sigorta şirketleri, bankalar vasıtasıyla pazarlama üzerine uzmanlaşmışlardır. Öte yandan Clarendon, özel sigortalar üzerine yoğunlaşmıştır. Ampega ise fon ve hisse yöneticiliği yapmaktadır. Bireysel sigortalardan sınai sigortalara yayılan bir ürün yelpazesine sahip grup, hem hayat dışı hem de hayat dallarında aktifdir. 
 
2005 yılı prim üretimi yaklaşık 20 Milyar ? olan Talanx, direkt sigortacılığın yanı sıra reasürans alanında da faaliyet göstermektedir. 
 
Grup şirketlerinden Hannover Re ve Hannover Life Re Avrupa'nın en güçlü reasürörlerinden olup hayat ve hayat dışı alanlarda faaliyet göstermektedir. 
 
Talanx'ın finansal gücü, AMBest tarafından 'A stable' S&P tarafından ise 'AA - stable' olarak belirlenmiştir. 
 
HDI Sigorta hisselerini satın alan HDI International Holding AG hem bireysel hem de kurumsal müşterilere sigorta hizmeti veren bir Talanx grup şirketidir. Bünyesinde; 
 

     HDI Hannover Versicherung AG, Austria 

     HDI Seguros S.A., Brazil 

     HDI Seguros S.A., Spain 

     HDI Assicurazioni S.p.A., Italy 

     HDI Verzekeringen N.V.Netherlands 

     HDI Samopomoc TU, S.A., Poland 

     HDI Asekuracja TU, S.A., Poland 

     HDI ZAD, Bulgaria şirketleri bulunmaktadır. 

 

HDI Internatıonal Holding AG'nin prim üretimi 2005 yılı sonu itibariyle 4,8 Milyar ? Almanya'nın en büyük 100 endüstriyel (Mercedes, MAN, VW, Lufthansa, Siemens, BASF gibi) firmasından 90'ı HDI'ın sigortalısıdır. 

.

 

.

Verdiğimiz sözlerin arkasında durmak, Söylediklerimiz ile yaptıklarımızda tutarlı olmak, Karşısındaki kişilerde güven uyandırmak, Saygın ve dürüst olarak algılanmak ÖNCELİĞİMİZDİR.

İsmail KABAKÇIOĞLU, KABAKÇIOĞLU SİGORTA