Balıkesir Groupama Sigorta

1959 yılında T.C. Ziraat Bankası önderliğinde Başak Sigorta unvanı ile kuruldu. T.C. Ziraat Bankası'nın % 56.67'lik Başak Sigorta hissesi, 2006 yılında Avrupa'nın güçlü sigorta şirketlerinden Groupama tarafından satın alındı. 

Groupama Sigorta, İstanbul'daki Merkez, Kadıköy, Bakırköy Bölge Müdürlükleri ile Ankara, İzmir, Bursa, Antalya, Adana ve Trabzon'daki Bölge Müdürlükleri, Kıbrıs'taki Şube Müdürlüğü ve geniş acente ağına sahiptir.
 
Groupama;
 
1959 yılında T.C. Ziraat Bankası önderliğinde kurulan Başak Sigorta A.Ş. ve 17 Aralık 1997 tarihinde Başak Hayat Sigorta A.Ş. unvanı ile T.C. Ziraat Bankası A.Ş. ve Başak Sigorta A.Ş. ortaklığında kurulan Başak Emeklilik A.Ş., 2006 yılında Avrupa'nın güçlü sigorta şirketlerinden Groupama tarafından satın alındı. 
 
Şirketler, faaliyetlerini Groupama Sigorta A.Ş. ve Groupama Emeklilik A.Ş. olarak sürdürecekler.
 
?Hedefler
 
?Groupama Hizmet Anlayışı
 
?Groupama Markası
 
?Groupama Acente Ağı 

Hedefler
 
Groupama, ilk 5 yıllık dönem içerisinde büyüme kaydederek, Groupama Sigorta olarak elementer sigortada ilk 5 arasında yer almayı, Groupama Emeklilik olarak da hayat dalında liderliği hedeflemektedir. 
 
Temel hedef, sürdürülebilir güven sağlayarak, Türkiye'de en sevilen, güven duyulan ve tercih edilen şirketler arasında en üst sıralarda yer almaktır.
 
Groupama Hizmet Anlayışı
 
Groupama hizmet anlayışı 'yakınlık' ve 'sorumluluk' üzerine kurulmuştur. 'Yakınlık' geniş acente ağı ile müşterilerinin yanı başında, onların ihtiyaçlarına en kısa sürede çözüm bulmak amacını; 'sorumluluk' ise karlılıkla büyümek için personelin yetkinlik ve teknik kapasitelerinin arttırılmasını, Groupama ile sinerjilerin geliştirilmesini sağlamak olduğu kadar, toplumu yakından ilgilendiren konularda sosyal sorumluluklar üstlenmek olacaktır. 
 
Groupama Markası
 
Avrupa'nın liderleri arasında yer alan ve stratejik planları çerçevesinde Groupama'ya büyük önem veren Groupama, ilk kez logosunda kendi markasının önünde satın aldığı bir markayı kullanmıştır.
 
Groupama yetkilileri, Başak Sigorta ve Başak Emeklilik'in satın alma kararını bilinçli bir seçim olarak gösteriyor. Hem Groupama hem Başak markalarının kökeni, tarım sektörüne dayanıyor. Deneyim, yaygınlık gibi ortak güçlerin yanı sıra, 'Yakınlık ve Sorumluluk' Groupama ve Başak'ın paylaştığı temel ilkelerdir. 
 
Yaygın acente ağıyla 'yakınlık'; müşteri odaklı sürdürülebilir büyüme hedefleriyle 'sorumluluk' ilkeleri çerçevesinde hizmet veren Groupama, markanın sloganını aynı değerler çerçevesinde belirledi : 'Yanınızda, yakınınızda.'
 
Groupama Ürün ve Hizmet Politikası
 
Groupama, inovatif anlayışla, ürün ve hizmetlerini müşteri ihtiyaçları doğrultusunda oluşturacaktır. Müşteri beklentilerinin eğilimlerini takip ederek talepten önce ihtiyaçları kavramaya ve yeni ürün ve hizmet çeşitleri geliştirmeye yoğunlaşacaktır.
 
Groupama Acente Ağı
 
Groupama Sigorta İstanbul'da Genel Müdürlüğü ve Merkez, Kadıköy, Bakırköy Bölge Müdürlükleri, Ankara, İzmir, Bursa, Antalya, Adana ve Trabzon'daki Bölge Müdürlükleri, Kıbrıs'taki Şube Müdürlüğü; Groupama Emeklilik ise İstanbul'daki Genel Müdürlüğü, Ankara, İzmir Bölge Müdürlükleri, Bursa, Adana Bölge Temsilcilikleri ve geniş acente ağıyla hizmet vermektedir.
Groupama Sigorta ve Groupama Emeklilik, Groupama'nın uluslararası deneyimi ve Başak Sigorta A.Ş. ve Başak Emeklilik A.Ş.'nin deneyimleri ve değerleriyle, güçlü bir bütünleşmenin ürünüdür. Yeni marka derin deneyim, köklü yapı ve birikimi barındırmaktadır.

.

 

.

Verdiğimiz sözlerin arkasında durmak, Söylediklerimiz ile yaptıklarımızda tutarlı olmak, Karşısındaki kişilerde güven uyandırmak, Saygın ve dürüst olarak algılanmak ÖNCELİĞİMİZDİR.

İsmail KABAKÇIOĞLU, KABAKÇIOĞLU SİGORTA